Windows Server 2012 R2 Kurulum

efekanrasit 0

Bu makalemizde Windows Server 2012 R2 Kurulum işleminde karşılaşacağınız aşamaları görseller ile destekleyerek anlatmış bulunmaktayız. 

Dil ve Klavye Seçimi

“Time and currency format” seçimi yapıldıktan sonra klavye ayarlanır ve “Next” butonuna basılarak bir sonraki aşamaya geçilir.

Windows Server 2012 R2 Dil Seçimi

(Dil seçeneğini işletim sistemi kurulumu tamamlandıktan sonra Windows Server 2012 R2 işletim sisteminin içerisinden yapmalısınız.)

Windows Server 2012 R2 Kurulum Başlangıcı

“Install now” butonuna basarak kurulum işlemine başlayabilirsiniz.

Windows Server 2012 R2 Kurulum Ekranı

Windows Server 2012 R2 Sürüm Seçme

“Select the operating system you want to install” bölümü üzerinden kurulumunu yapmak istediğiniz Windows Server 2012 R2 sürümünü seçmeniz gerekmektedir.

Makalemiz 2. seçenek olan klasik Windows GUI bulunan sürüm üzerinden devam edecektir

Windows Server 2012 R2 Sürüm Seçimi

Lisans Hükümlülüklerinin Onaylanması

Lisans hükümlülüklerinin okunmasının ardından alt kısımda bulunan “I accept the license terms” seçeneği seçilip Next butonuna tıklamalısınız.

Windows Server 2012 R2 Lisans Hükümlülükleri

Windows Server 2012 R2 Kurulum Tipi

“Which type of installation do you want?” Bölümü üzerinden ilk kez kurulum yapılacağı için “Custom: Install Windows only (advanced)” seçeneğini seçiyoruz.

Windows Server 2012 R2 Kurulum Tipi

Windows Server 2012 R2 Kurulum Diski Seçimi

“Where do you want to install Windows?” bölümünden Windows Server 2012 R2 işletim sisteminin kurulumunun gerçekleşeceği diski seçerek Next butonuna tıklıyoruz.

Windows Server 2012 R2 Disk Seçimi

Windows Server 2012 R2 Kurulum İşleminin Tamamlanması

“Installing Windows” bölümünde ise kurulum işlemleri tamamlanmış olup Windows Server 2012 R2 işletim sisteminin kurulumu başlamış bulunmaktadır.

Windows Server 2012 R2 Dosyaların Kurulumu

Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra “Restart now” butonuna tıklayarak cihazınızın yeniden başlatılmasını sağlayabilirsiniz, artık kurulum işlemi tamamlanmıştır.

Windows Server 2012 R2 Kurulumunun Tamamlanması

Windows Server 2012 R2 Kurulum Şifresi Belirlenmesi

Tüm kurulum işlemlerinin tamamlanmasının ardından işletim sisteminizin güvenliği için bir şifre belirlemeniz gerekmektedir. Şifrenizi belirleyip “Finish” butonuna tıkladığınızda artık işletim sisteminize erişim sağlayabilirsiniz.

Windows Server 2012 R2 Şifre Belirleme

Makalemiz de anlatmış olduğumuz aşamalar Fiziksel Sunucu Kiralama hizmetlerimizden yararlanan müşterilerimiz için geçerli olup Sanal Sunucu KiralamaVDS Sunucu KiralamaVPS Sunucu Kiralama hizmeti alan müşterilerimiz tek bir tuş ile ilgili aşamaları gerçekleştirmeden direkt hazır işletim sistemini teslim alabilmektedirler.

0 Reviews

Write a Review


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir